Gelin Makyaj Bakım

Evlilik hazırlığında vücut ve güzellik bakımı :

    Diyet yaparken mutlaka vücut bakımını da özen gösterilmeli, yüz bakımı, saç bakımı, manikür,varsa stresten dolayı oluşan kırışıklıklar, yüz maskeleri, el bakımı, ayak bakımı, ten bronzlaştırma, kirpik, kaş, göğüs bakımı, aşırı tüyler, vs. bu saydıklarımız emin olunki 1 ay kala düğün telaşından dolayı göz önüne alınması gereken ince ayrıntılar. Güzellik salonlarına gidip bakım yaptırabilirsiniz.Güzellik salonlarına işi veya zamanı kısıtlı olmasından dolayı gidemeyenler için bazı ayrıntıları evde kolaylıkla yapabilir, yardım alabilirsiniz Öncelikle

    Bacaklar : Özel yerlerinizi güzelleştirin kocanızı çılgına çevirmek için güzel bir fırsat sir ağdanızı yaptırın daha ileriye gidip tüylerinizin hepsini alın. Şunu unutmayın kırmızı kaşıntılı veya alerjik görünüme sahip olmamak için 4 5 gün önce halledin. Selulitli bir bacaktan kurtulmanın en etkili yolu masaj yapmak çünkü masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçiriyor vücutta lokal fazlalık ve selulite neden olan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor ve dokuların taze oksijenle dolmasını sağlıyor.Deri altı kan dolaşımı aktive edildiğinden dokunun canlanmasında sağlanıyor.Anti selulite masaj düzenli olarak uygulanırken sıvı ve yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir diyetle birleştirilirse selulit önemli oranda azalıyor. masaj haricinde kremler, bitkiler, yeşil çay,zencefil, biberiye, kekik, funda yaprağı, gibi çayları ikili veya üçlü olarak karıştırıp içmek gibi .
    Sivilceler : Cildimizin güzelliğini bozan en önemli faktörlerden biri sivilceler. Sıkarsanız başka dert sivilcelerden korunmak için özellikle beslenmenize dikkat etmelisiniz.Evlilik hazırlığında olan gelin ve damatlar bu konu ile ilgili birçok şikayetlerde bulunmuştur. Bir kere bol miktarda balık ,sebze ve su tüketin yani günde 1,5 litre su için. cildin dış etkenlere karşı savunma gücünü artıran balığa da haftada iki kez yemeye özen gösterin Evlilik evresinde beslenme saatlerinde düzensizlik, en başlıca sebeplerdir. Posalı yiyecekler yiyerek de sivilcelerle savaşta avantajlı duruma gelebilirsiniz. çünkü soya içerdiği maddeler sayesinde cildin tazeliğini korur. Konserve yiyecekler sucuk salam sosis uzak durun son bir tavsiyemiz daha sivilceleri sıkmayın kendiliğinden kurumasını bekleyin .
    Lekeler : Bıyık üstü sır ağda ile alındığında lekeler oluşur bunları sıcak ağdalar sonrası sürülmeyen koruyucu kremler ne yazık ki leke olmasına sebep olur. Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın 20 dakika bekleyin kuruyunca ovarak çıkarın dışarı çıktığınızda güneşten koruyucu kullanın .
    Yüz parlaklığı : için yumurtanın beyazını kapta iyice çırpın bunu temizlenmiş yüzünüze sürün ve 5 dakika bırakarak etki etmesini bekleyin. Bu maske cildi mükemmel bir parlaklığa kavuşturur Ama önemli bir hatırlatma yapalım yumurta kesinlikle taze olmalı .
    Kuruyan saç uçları : Saç uçlarınız kuruyor mu? demek ki ya çok fazla şampuan kullanıyorsunuz yada fazla saç ürünü kullanıyorsunuz! Kuru saçları her gün yıkamayın ve az şampuan kullanın sadece saç diplerine uygulamanız yeterli olur tabi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Saç diplerine krem uygulamayın sadece uçlara sürün ve bir tarakla kremi iyice yayın Haftada bir zeytinyağı maskeside kuruluğu alacaktır.Düzenli olarak E vitamini hapı için veya E vitamini içeren besinlerden faydalanın. Daha fazla fındık ve yeşil yapraklı sebzeler yiyin .
    Saç bakımı : Özellikle evlilik arifesinde yapılan şok diyetler ve bu diyetlerin yol açtığı kansızlık saçların güçsüzleşmesiyle birlikte hızla dökülmesine sebep olur. Protein ağırlıklı beslenme sigara ve alkol kullanımını azaltmak saç sağlığını olumlu yönde etkiler .

Comments are closed