Gelinlik Seçimi 2

  Dergileri karıştırıp beğendiğiniz veya başka birinin üzerinde gördüğünüz gelinlik modelin sizin üstünüzde güzel durmayabileceğini unutmamalısınız.Boyunuz, kilonuz, vücut yapınız da size yakışacak gelinlik modelini belirlemede çok etkili. Bir başkasının üzerinde görüp beğendiğiniz gelinlik modeli tıpatıp diktirmeye kalkmanız hayal kırıklığı yaratabilir. Bir örnek verelim; eğer fazla kilolarınız varsa birisinde görüp beğendiğiniz çok kabarık, fazla işlemeli bir gelinlik modeli sizi daha da kilolu gösterecektir.

  Fikirlerinizi nasıl bir gelinlik modeli istediğinizi gelinlik çinize veya asistanı ile iyice istişarede bulunup en uygun olanını aranızda konuşup kendinizi gelinlik çinizin maharetli ellerine bırakmalısınız. Unutmayın gelinlik çiniz size yol gösterecektir.Burada dikkat etmeniz gereken gelinliğinizin vücudunuzla bir bütün olmasıdır. Sadece modaya bağlı kalarak seçim yapmak da çok doğru değil. Bu kriterlerin hepsini birbiriyle bağdaştırarak bir seçim yapmak en mantıklısı. model hazırlanırken yapmanız gereken başka bir hususta sade bir nikah töreni için sade az boncuklu ve işlemelerle süslenen modelleri tercih etmeniz. iri yapılıysanız kabarık modellerden kaçının, iki parçalı ,bustiyerli hafif kabarık daha sade işlemeli modelleri tercih ediniz. Gelin adayları öncelikle aynada kendisine bakıp eksikliklerini ve fazlalıklarına dikkat etmeli fazla kilonuz var ise gelinlik çinizle konuştuktan sonra kendinize düzenli rejim uygulayın.

  Gelinlik Askılı gelinlik (dekolte), Kapalı gelinlik ( tesettür ) olarak tercih ediliyor. Boncuk, İnci, Dantel, Güpür kullanılıyor ham ipek ,ipek tafta, Fransız kordone dantel, şantuk ziberlin gibi kumaşlar, işlemelerde ise svoroski, inciler, kristal gümüş kesmelerden oluşan taşlar kullanılıyor. 2006 nın gelinlik modasından Hint işi metal işlemeli gelinlik lerin yer alacağı belirtiliyor. Gelinlik lerde boncuk lar, işlemeler ve taşların modası hiç geçmiyor. Gelinlik süslerin den biri olan dantel de bu kış bolca karşımıza çıkacak. Özellikle gelinlik lerin üst kısımlarında, omuzlarda ve duvaklarda dantel kullanımı bu kış çok moda.

Sezonun gözde trendlerinden yere kadar uzanan duvaklarda da dantele sıkça rastlayacağız. Gelinlik eteginde ise genel eğilim çok kabarık olmayan modellerden yana. Etek içine tarlatan yerine tek kat tülden yapılmış bir destekleyici ve kabartıcı etek giymek, hem çok doğal hem de orta karar bir kabarıklık sağlıyor.

  İnsanın fiziksel yapısı itibariyle iki özellik vardır zayıf gelin, kilolu gelin bunların haricinde her hangi bir özellik yoktur yorum yapılamaz sınıflandırılamaz. İkisi arasındaki tek fark kilolu geline kabarık modeli hiçbir modaevi tavsiye etmez zayıf geline de dar model. Boylarını kısa bulan gelin adayları için önerimiz önü V-kesimli bir gelinlik seçmeleri olacaktır. Bu şekilde boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir

  Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır
  Boynu kısa gelin adayları için önerimiz saçlarını toplamaları olacaktır. Uzun boyunlular ise tam tersine saçlarını açık kullanmalıdırlar 
 Sırtının güzelliğine güvenen gelin adayları tabii ki sırtı bele kadar açık bir gelinlik seçmeliler. Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlik ler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmeliler.
  Göbeğinden şikayetçi olanlar tercihlerini A-formlu gelinlik lerden yana yapmalılar.
  Küçük göğüslü ve dümdüz karınlılar ise düz kesimli bir gelinlik seçebilirler.

Comments are closed