Gelinlik Ayakkabı Seçimi


Mutluluğa Doğru Adım Atarken Sihirli Pabuçlarınız Ayağınızda Olsun. Uğurlu Rengi Beyaz Olanlar İçin En Şık Modeller Siz Gelinler İçin..
     Dünyaca ünlü markaların vitrinleri bu sezon birbirinden şık modellerle göz kamaştırıyor. Siz de tamamen size özel dikilmiş modellerle gelinliğinize ayrı bir hava katabilirsiniz.
     İnsanın anatomisindeki en hassas yerlerden bir tanesi de ayaklar ve onun hayat arkadaşı ayakkabılar.Bu sebepten dolayı konu Gelin ayakkabısı olunca biraz düşünün, gündelik olmadığı için alelacele alınıp modeline uydurulmaya çalışılıyor.
     Çoğu okuyucumuz tabi ki gelinliğime tam bir uyum içinde olmalı, çok güzel olmalı diyecek ! Düşünce burada son bulursa inanın yanılmış olacaksınız. Bedeninize tam gelen ayakkabıyı gelinliğinize uydu diye hemen almayın, aldığınız zaman akşam saatlerinde olsun, akşama kadar ayakta olduğunuzdan gün içinde ayaklar şişmeye bağlıyacak düğün gününü göz önüne aldığımızdan hareketli ve sürekli telaştan ayakta olacaksınız. Akşama doğru ayakkabıyı aldığınız zaman aynı hesaba gelecek ve ayak sıkmasına karşı ilk önlemimiz bu olacaktır.
     Gelin ayakkabıları da en az gelnlik kadar önem taşıyor. Çünkü ayakkabılar gelinliğin güzelliğini ve şıklığını tamamlıyor. Üstelik düğün günü başrolde olan gelinin rahatlığı açısından da ayakkabıların ciddiye alınması gerekiyor. “Nasıl olsa gelinliğim çok uzun, altından ayakkabılarım görünmez” diye düşünerek ayakkabı seçimini aceleye getirmeyin. Gelinliğiniz ne kadar uzun olursa olsun, yürürken ya da dans ederken ayakkabılarınız görünür. Bu yüzden şık bir ayakkabı seçmeye özen gösterin.
     Ayakkabınız gelinlk modelinizle uyumlu olmalı. Örneğin sade bir glinlik giyecekseniz, çok gösterişli, taşlı bir ayakkabı pek uygun olmaz. Bu arada ayakkabınızı özel de yaptırabilirsiniz ya da bazı değişiklikler yapılmasını rica edebilirsiniz. Örneğin eğer gelinliğinizin üzerinde işlemeler ve taşlar varsa, ayakkabılarınızı da aynı taşlarla süsletebilirsiniz. Diğer bir alternatif de ayakkabılarınızı gelinlık kumaşından kaplatmaktır. Özellikle gelinliğiniz için bu sezon çok moda olan, kırık beyaz ya da krem gibi renkleri seçtiyseniz bu renklerde ayakkabı bulmakta zorlanacağınızdan, kumaş kaplatmak oldukça iyi bir çözümdür. Ayakkabılar düğün günü saatler boyunca ayağınızda kalacağından rahat olması, vurmaması çok önemli.
     Kaliteli, esnek deriden yapılmış bir ayakkabı tercih etmeniz düğününüzde keyfinizin kaçmasını engeller. Ayakkabı alışverişini son güne bırakmayın, böylece evde birkaç gün giyip, ayakkabıların rahatlığını test edebilir, ayaklarınızın şeklini almasını sağlayabilirsiniz.
     Provalarınızdan önce ayakkabınızın modeline tam olarak karar vermeseniz bile ne yükseklikte bir topuk istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Gelinlık provalarında da bu yükseklikte topuğu olan ayakkabı giymeniz, düğünde gelinliğin boyuyla ilgili sürpriz yaşamanızı engeller.
     Çok yüksek topuklu bir ayakkabı seçerseniz, düğün gününün koşuşturması içinde ayaklarınız ağrıyabilir. Ayakkabının fotoğraf çekimi, nikah, eğlence derken neredeyse bütün gün ayağınızda kalacağını hesaba katarak, topuğu aşırı yüksek olmayan ve rahat bir ayakkabı tercih edin. Böylece düğün gecenizde dans ederken ayakkabının topuğunun kırılması ve ayağınızın burkulması gibi bir felaketle de karşılaşmazsınız.
     Ayakkabının topuğuna karar verirken damat adayının boyunu da hesaba katmayı ihmal etmeyin. Aranızda epey boy farkı varsa sorun yok ama o sizden birkaç santim uzunsa, yüksek topuklu ayakkabıyla ondan uzun görünebilirsiniz. Bu da pek tercih edilen bir durum değildir doğrusu. Gelinlık ayakkabısını alırken derisi yumuşak likralı modelleri seçmeye çalışın unutmayın belirli zamandan sonra ayakkabının güzelliğinden ziyade rahatlığı ön planda olmalı.yumuşak derili ayakkabınızın esneme payı olduğundan sorun çıkarmayacaktır. son on gün boyunca evinizde belirli aralıklarla yürüyüş yapmanız düğün gecesi ayakkabınızın genelde arka kısım topuktan vurmasını büyük ölçüde engelleyecektir.

Comments are closed