60 Saniyede Güzellik

uyku

Aklınızda tutmanız gereken ilk şey güzellik uykusuna ihtiyacınız olduğu gerçeğidir, o halde temponuz elverdikçe şekerleme yapın. Öğleden sonra 15-20 dakika uyuyacak bile olsanız, gündüz kremlerinden daha kuvvetli aktifler içeren bir gece kremi sürün.
Dudaklarınıza besleyici, ellerinize de nemlendirici sürdüğünüz taktirde, 15-20 dakikalık uykunuz sırasında güzellik açısından epey yol almış olacaksınız!

su

Her gün en az 8 bardak su içmek çok önemlidir (eğer fazla aktifseniz veya emziriyorsanız daha da fazla içmeniz gerekir). Su vücudunuzun iyi işlemesini sağlar, içten dışa doğru cildinizi nemlendirir. Fırsat buldukça 10-15 dakikalık bir banyo yapın ve banyo

suyunuza uygun öz yağlar damlatın. Limon, biberiye veya okaliptüs dinçleştirici, lavanta ve papatya da sakinleştiricidir. Saçınızı durularken bir yumuşatıcı kullanın. Banyo sonunda canlanmış olduğunuzu fark edeceksiniz.

cilt

Cildinizin en iyi arkadaşı olmak için günde 60 saniyeden fazla zamana ihtiyacınız yok! Temposu hızlı insanlar genellikle yeterince uyumazlar, bu da gözlerin şiş görünmesine neden olur. Şişlik ve göz çevresi koyuluğuyla savaşabilecek bir krem edinin.

Göz çevrenize ve şakağınıza uygulayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Gün içinde renkli bir nemlendirici kullanırsanız hem yüzünüzün nemlenmiş, hem de canlılık kazanmış olursunuz.

çifte kâr

Özellikle yeni bir anneyseniz veya hastanız varsa şunu hatırlayın: bebek ürünleri en hassas ciltler için ayarlanmıştır. Yani ıslak mendilleri makyajınızı silmek ve ferahlamak için kullanabilirsiniz. Bebeğin altını nemlendirirken kullandığınız krem elinizi de

nemlendirecek, yumuşatacaktır. Derideki tahrişleri yok etmek için kullanılan pişik kremleri de ideal pürüz gidericidir. İçinde olduğunuz sıkıntılı durum ne olursa olsun, bundan edinilecek bir fayda vardır. Hem zaman, hem de para olarak!

güneş

Cildinize güneş ışınlarından daha zararlı bir şey yoktur. Temponuz ne kadar yüksek, programınız ne kadar dolu olursa olsun; dışarı çıkmadan önce mutlaka 60 saniyenizi cildinize güneş koruma faktörlü bir krem uygulamaya ayırın. Bronzlaşmayı çok

seviyorsanız bir güneşsiz bronzlaştırıcı krem kullanabilir veya renkli bir güneş koruma kremi uygulayabilirsiniz.

dudaklar

Kadınların çoğu, tüm yüzlerine makyaj yapmaya zaman bulamadıklarında sadece dudaklarını boyayarak işlerini hallederler. Bu gibi durumlarda ruj kullanıyorsanız fazla koyu renklerden kaçının, çünkü koyu rujlar benzin solukluğunu vurgular.

Gül pembesi veya açık bir şeftali tonunu tercih etmeye çalışın. Hatta yumuşak renkli bir parlatıcı bile işinizi görecektir.

allık

Krem allıklar çoğunlukla diğerlerine oranla daha işlevseldir. Parmak uçlarınızla yanaklarınıza uygulanacak küçücük bir miktar allık yanaklarınızın derhal sağlıklı bir pembeliğe bürünmesine imkan verecektir. Krem allıkların bir diğer faydası da, aynı

zamanda dudak boyası olarak kullanılabilmeleridir. Dudaklarınızın nemlenmesini sağlamalarını da sayarsak ne kadar haklı olduğumuz iyice netleşir.

negatif vurgu

Yorgunluk izlerini lehinize çevirecek makyaj: göz çevresindeki koyulukları duman rengi farla örtün, gözünüzü çerçeveleyin ve rengi yayın (“gölgeli” görünüm starlar arasında çok popülerdir). Siyah rimel sürün, rujla tamamlayın. Unutmayın ki ne kadar

işiniz olursa olsun, kendinize yeterince vakit ayırmazsanız, çevrenizdekilere faydalı olamazsınız!

Comments are closed